zdjęcie

Szybki tryb życia, chroniczne zmęczenie, stres, nieprawidłowa dieta to tylko jedne z przyczyn pojawienia się oznak starzenia na twarzy. Szara skóra pozbawiona blasku, jędrności i napięcia od razu rzuca się w oczy, dlatego warto zadbać o poprawę jej wyglądu. Jak? Dobrym pomysłem jest masaż twarzy. Dlaczego warto z niego skorzystać i jakie ma zalety?

Niechirurgiczny lifting twarzy

Z biegiem czasu i wskutek wielu czynników zewnętrznych skóra traci swoją jędrność. Nasze komórki wraz z wiekiem produkują coraz mniej kolagenu. Słońce, mróz czy marszczenie brwi to kolejne z przyczyn powstawania zmarszczek i zmniejszenia elastyczności skóry. Czy można zapobiec tym procesom i utrzymać skórę w najlepszej kondycji jak najdłużej? Na pewno warto wykonywać odpowiednie zabiegi na twarz, a jednym z najciekawszych jest masaż kobido. To japońska technika, która działa na głębokie struktury skóry i potrafi zdziałać z nią cuda. Opiera się na masażu shiatsu i anma, skupiając się na stymulowaniu punktów akupresurowych na twarzy, szyi i ramionach. Tego rodzaju masaż twarzy nie bez powodu nazywany jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Już pierwszy zabieg zwiększa jędrność, napięcie i elastyczność skóry oraz widocznie redukuje oznaki starzenia. 

Masaż twarzy z olejkiem arganowym

W gabinecie masażu YA Spa wykonujemy masaż twarzy z olejkiem arganowym. Substancja ta nazywana jest Złotem Maroka i bogata jest w naturalne przeciwutleniacze oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki temu chroni skórę twarzy przed wolnymi rodnikami, a także stanowi naturalną barierę między czynnikami środowiska. Masaż wykonany z udziałem olejku arganowego odświeża, odmładza i pozwala zwalczyć pierwsze oznaki starzenia. Oprócz tego nawilża, nawadnia i zmniejsza stany zapalne skóry. To jedna z popularniejszych technik masażu twarzy, która przynosi wiele korzyści – poprawia wygląd skóry twarzy oraz działa relaksacyjnie i odprężająco.