Q4I2632-scaled

Masaż balijski z elementami tajskiego to wyjątkowa propozycja w naszym menu. Jest to opcja dla tych, którzy zarówno potrzebują głębokiego relaksu, a jednocześnie intensywniejszego rozciągnięcia mięśni, niż przy klasycznym masażu balijskim.

Technika tajskiego masażu wywodzi się z Indii, a jej historia sięga około 7000 lat. Masaż tajski na stałe wpisał się w kulturę Tajlandii ponad 2500 lat temu. Technika ta doczekała się już różnych wariacji, stąd wersji masażu tajskiego jest aż 80. Duży wpływ na jego rozwój miały medycyna chińska, ajurweda, joga i buddyzm. Według wierzeń z Dalekiego Wschodu, tego typu masaż uaktywnia przepływ energii, znajdujący się w meridianach – specjalnych punktach na ciele. Uczucie odprężenia może być efektem odblokowania przepływu energii w tej sieci energetycznej.

Masaż balijski z elementami tajskimi wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci chwytów terapeutycznych, które umożliwiają rozluźnienie ciała. W głównej mierze skupia się on na rozciąganiu, ugniataniu i uciskaniu. Wymaga on większego uczestnictwa klienta, ze względu na zmiany pozycji w trakcie masażu, które zaczerpnięte zostały z tzw. jogi biernej. Są to takie pozycje jak leżenie na brzuchu, plecach, na boku, siedzenie lub odchylanie ciała do tyłu. Nie jest to bolesne, ani męczące i wymaga jedynie odrobiny aktywności. Z tego też względu, choć masaż ten sprawdza się u dorosłych w każdym wieku, z masażu zrezygnować powinny kobiety w ciąży, a także osoby, które w ciągu kilku poprzednich miesięcy doświadczyły urazu (złamania, skręcenia).

Masaż balijski z elementami tajskiego ma jednak ogrom zalet i jest doskonałą opcją dla tych, którzy potrzebują bardziej leczniczej formy masażu. Przede wszystkim masaż ten redukuje objawy stresu, wspomaga leczenie napięciowych bólów głowy oraz wspiera układ krążenia. Masaż pomocny jest w zaburzeniach przepływu płynów ustrojowych, poprzez wsparcie układu limfatycznego. Jest pomocny dla przemiany materii, dzięki czemu poprawia samopoczucie oraz kondycję narządu ruchu.

Cena regularna:

1 h 1,5 h 2 h
170 zł 220 zł 260 zł

Po masażu odczuwalne są rozluźnienie ciała, odprężenie, redukcja stresu i ogólne lepsze samopoczucie. Masaż wpływa nie tylko na aspekty fizyczne, ale również reguluje wewnętrzną harmonię i przynosi ulgę duszy. Jeśli jednak pragniesz czegoś mniej aktywnego i intensywnego polecamy klasyczny masaż balijski. Więcej na jego temat przeczytasz tutaj: https://yaspa.pl/masaz-balijski/

Zadzwoń do nas
115