Masaż pałeczkami bambusowymi

Poczuj moc, jaką niesie ze sobą masaż pałeczkami bambusowymi. Masaż ten to obowiązkowa pozycja dostępna w YA Spa dla wszystkich, którzy chcą usunąć powstałe w ciele napięcia mięśniowe, a przy tym rozgrzać ciało i się odprężyć. Ten masaż ożywi Twoje zmysły w nowy i innowacyjny sposób, wprowadzając w stan najgłębszego relaksu. Masaż bambusem łączy w sobie wiele technik, znajdziemy tu elementy masażu shiatsu, masażu tajskiego oraz akupunktury.
Masaż pałeczkami bambusowymi jest odmianą masażu relaksacyjnego, jednak ma też właściwości lecznicze. Wykonywany z zastosowaniem pałeczek z bambusa królewskiego jest masażem pobudzającym tkanki głębokie, polecany szczególnie na przemęczone i spięte mięśnie.
W naszym salonie masaż ten rozpoczyna się od podgrzania pałeczek bambusowych i olejku migdałowego (do około 55 stopni Celsjusza). Olejek następnie rozprowadzany jest po ciele w celu rozluźnienia mięśni i przygotowania skóry do masażu pałeczkami. Zabieg bambusem masażystka zaczyna od stóp i stopniowo przesuwa się ku górze wałkując mięśnie rozgrzanymi pałeczkami.
Podczas zabiegu stosowane są, w zależności od masowanej części ciała , różne kształty i wielkości kijków bambusowych. Spośród jedenastu pałeczek wyselekcjonować można te w kształcie walca stosowane do rolowania i te w kształcie półksiężyca do rozcierania. Największe pałeczki są stosowane na uda i brzuch oraz plecy, mniejsze stosuje się do łydek i ramion, najmniejsze zaś wykorzystywane są przy masażu dłoni czy stóp.
W YA Spa dbamy o to, aby ich nacisk został dostosowany indywidualnie do każdego. Pomiędzy zmianami stosowanych pałeczek bambusowych masażystka wykonuje również masaż manualny klasyczną techniką.
Dzięki uciskom pałeczek masaż szybko i długotrwale poprawia krążenie krwi w organizmie. Ma działanie drenujące i modelujące, świetnie eliminuje wszelakie napięcia oraz wzmacnia mięśnie. Masaż pałeczkami bambusowymi bardzo dobrze wpływa na modelowanie sylwetki, uelastycznia skórę i pomaga w redukcji cellulitu. Działa pobudzająco i stymulująco na cały organizm. Odpręża i poprawia samopoczucie, a ciało odzyskuje uczucie niesamowitej lekkości.
Dodatkowym atutem tego zabiegu jest fakt, iż bambus ma właściwości bakteriobójcze, a równocześnie nie podrażnia skóry. Masaż ten jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób nawet z wrażliwą skórą. Ponadto, bogate w krzem pałeczki bambusowe są naturalnymi piezoelektrykami, które poprzez pocieranie i rolowanie tworzą potencjał elektryczny. To z kolei daje osobie masowanej znaczący zastrzyk energii, a także łagodzi stany zmęczenia.
Zapraszamy do YA Spa na azjatycką przygodę w samym centrum Poznania – daj się zapomnieć dzięki rozgrzewającemu i odprężającemu masażowi z pałeczkami bambusowymi.