Masaż balijski

Masaż balijski jest pradawnym masażem indonezyjskim łączącym w sobie elementy ajurwedy, akupresury i refleksologii. Zaliczany jest do grupy masaży orientalnych, a jego celem jest przede wszystkim poprawa przepływu krwi i limfy w organizmie. Ta propozycja skierowana jest do gości, którzy chcą zapewnić sobie głębokie odprężenie i relaks. Masaż balijski nie tylko rozluźnia ciało, ale także pozwala ukoić ducha i korzystnie wpływa na kondycję skóry. Podczas zabiegu stosowany jest olejek migdałowy, który ma właściwości łagodzące, oczyszczające i nawilżające.  Zapraszamy na masaż, który przeniesie Cię w podróż w indonezyjskie rejony, gdzie zaznasz pełni relaksu!

Czym jest i jak wygląda masaż balijski?

 

Masaż balijski jest połączeniem starożytnych metod stosowanych w Indiach i Chinach. Wywodzi się z Indonezji, a konkretnie z wyspy Bali i Jawy. Masaż ten podobnie jak masaż Hagod w szczególności polecamy osobom, które chcą skorzystać z azjatyckich technik masażu po raz pierwszy. Masaż balijski jest masażem całego ciała. Wykonywany jest ze zmienną intensywnością. Zazwyczaj stosuje się lekki lub średni nacisk, ale zawsze jest on dopasowywany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Terapeuta może również używać techniki rozciągania, aby zmniejszyć napięcie mięśni i poprawić ich elastyczność. Możliwość dostosowania stopnia nacisku sprawia, że masaż balijski to doskonały wybór zarówno dla osób szukających odprężenia, jak i chcących usunąć napięcia mięśniowe.

Mimo że podstawą tego zabiegu jest masaż dłońmi to masażystka, odpowiednio balansując swoim ciężarem ciała, używa również przedramion. Wykonuje płynne ruchy. Dzięki masażowi balijskiemu następuje osiągnięcie równowagi energetycznej w organizmie. Praktycy masażu balijskiego wierzą, że może on pomóc w przepływie chi i energii życiowej.

Energia życiowa w stanie równowagi

 

Koncepcja energii życiowej w stanie równowagi jest głęboko zakorzeniona w filozofii wschodniej. Wierzy się, że kiedy energia, która przepływa przez ciało, jest zablokowana lub nie pozostaje w równowadze, mogą pojawić się dolegliwości fizyczne lub emocjonalne. Przywrócenie optymalnego stanu energii może pomóc w poprawie zdrowia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Istnieją różne metody i praktyki, które mogą pomóc osiągnąć i utrzymać równowagę organizmu. Praktyki te były stosowane od wieków, aby pomóc ludziom osiągnąć harmonię między ich ciałem fizycznym a duchowym „ja”.

Poza odpowiednią ilością snu, dietą i aktywnością fizyczną sposobem na utrzymanie równowagi energetycznej jest poddawanie się masażom balijskim. Badania wykazały, że takie masaże zmniejszają poziom stresu, poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego, a nawet jasność umysłu. Masowanie ciała to bezpieczna i sprawdzona metoda pozytywnie wpływająca na zdrowie, kondycję i samopoczucie. Co ważne, z masaży można korzystać do woli niezależnie od szerokości geograficznej.

Kiedy warto wykonać masaż balijski?

 

Oferowany przez nas masaż balijski sprawdzi się u osób przemęczonych, zestresowanych, spiętych i prowadzących intensywny tryb życia. Pozwoli zatrzymać się na chwilę, zrelaksować i dać swojemu ciału nieco ukojenia. Wskazania do masażu balijskiego to przede wszystkim:

  • wszelkie stany napięcia,
  • przepracowanie i chroniczne zmęczenie,
  • siedzący tryb życia,
  • migrena, bóle głowy,
  • zaburzenia snu,
  • bóle stawów i mięśni.

Masaż ten wspomaga również działanie układu hormonalnego i reguluje procesy przemiany materii. Usprawnia układ immunologiczny i nerwowy. Może stanowić także uzupełnienie terapii podczas leczenia kontuzji. Efekt, jaki osiągniesz po seansie masażu to stan głębokiego odprężenia oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych.