akcesoria do masażu

Cellulit to zmora wielu kobiet, niezależnie od wieku czy budowy ciała. Pomarańczowa skórka jest wynikiem zaburzeń w mikrokrążeniu, gromadzeniu się toksyn i nieprawidłowej strukturze tkanki łącznej. Choć całkowite pozbycie się cellulitu może być trudne, regularne masowanie ciała może przyczynić się do poprawy kondycji skóry i zredukowania widoczności tych zmian.

Stymulacja krążenia i drenaż limfatyczny

Masaż jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki i walki z cellulitem. Regularne masowanie skóry pobudza mikrokrążenie krwi i limfy, co przyspiesza usuwanie nagromadzonych toksyn oraz poprawia dotlenienie i odżywienie komórek. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, gładsza i bardziej elastyczna. Ponadto, drenaż limfatyczny pomaga zmniejszyć obrzęki oraz zastój płynów w tkance podskórnej.

Rozluźnienie mięśni i poprawa wyglądu skóry

W walce z cellulitem warto zastosować różnorodne techniki masażu. Masaż antycellulitowy wykonywany w naszym salonie cieszy się dużą popularnością nie bez powodu. W przypadku takiego masażu używa się specjalnych olejków i kosmetyków antycellulitowych, które dodatkowo wspomagają walkę z pomarańczową skórką. Masaż wpływa także na rozluźnienie mięśni oraz zwiększenie ich elastyczności. Napięte mięśnie mogą przyczyniać się do pogorszenia wyglądu skóry, a ich rozluźnienie wspomaga proces redukcji cellulitu. Dodatkowo masaż można co pewien czas uzupełnić suchym szczotkowaniem (zabieg dostępny w naszym salonie), które wpływa na intensywne pobudzenie krążenia, złuszczenie martwego naskórka, dzięki czemu skóra nabiera blasku, lepiej przyswaja aktywne substancje, a tym samym wzmacnia skuteczność samego masażu antycellulitowego.